BÜKME

REMS SWİNG

Tek elle kullanılan boru bükme aparatı

Boru ölçülerine uygun 90° kadar bükmek için tasarlanmış tek elle kullanılabilen pratik el aleti. Yerinde yapılması zorunlu işler için ideal.

İnce duvar kalınlığı olanlar dahil, yumuşak bakır borular Ø 10–22 mm Ø 3/8–7/8" s ≤ 1 mm. Kaplanmış ve yumuşak bakır borular Ø 10–18 mm Ø 3/8–5/8" s ≤ 1 mm. Mapress-pres fitting sisteminin kaplanmış çelik boruları C-Çelik Ø 12–18 mm. Hassas ölçülü yumuşak çelik borular Ø 10–18 mm s ≤ 1 mm. Lamine borular Ø 14–32 mm.

REMS Swing – Boruları döşenecekleri yerde bükün

Üniversal olarak birçok boru türü için kullanılabilir. Patentli ilerleme ve geri gelme sistemi sayesinde hızlı çalışma imkanı. Başarısı kanıtlanmış ve güvenilir kademeli ilerleme sistemi. Kaplamalı borular için de idealdir.


 

REMS CURVO

 

Elektrikli boru bükme tertibatı

Soğuk çekme yöntemiyle boruların 180 dereceye kadar bükülmeleri için geliştirilmiş, kompakt ve üniversal, elektrikli el aleti. Her yerde mengene gerekmeksizin kullanılabilir. Tamirhaneler, şantiyeler ve tamirat işleri içindir.

Sert, yarı sert, yumuşak ve aynı zamanda ince duvar kalınlıkları bulunan bakır borular için Ø 10–35 mm, Ø 3/8–13/8". Yumuşak ve kaplamalı bakır borular, aynı zamanda ince duvar kalınlıkları bulunan bakır borular için Ø 10–18 mm. Pres-fitting sistemlerinde kullanılan paslanmaz nitelikte çelik borular için Ø 12–28 mm. Mapress C-Çelik pres-fitting sistemlerinde kullanılan kaplanmış çelik borular için Ø 12–28 mm. Yumuşak türde hassas ölçülü çelik borular Ø 10–30 mm. Çelik borular DIN 2440 Ø 1/4–3/4". Elektrik tesisat borular DIN EN 50086 Ø 16–32 mm, Lamine borular Ø 14–40 mm. 

REMS Curvo – Boruları kırıştırılmadan bükün

Üniversal olarak tüm borular için uygundur. Ayarlama işlemleri gerekmeksizin, hemen çalışmaya hazır sistem. Ölçüm hassasiyetli bükme işlemleri için, yavaş ve hızlı vitesli sistem. Bükme kalıplarının ve kaydırma parçalarının hızlı değiştirilme imkanı.


 

REMS CURVO 50

 

Elektrikli boru bükme tertibatı

Soğuk çekme yöntemiyle boruların 90 dereceye kadar bükülmeleri için geliştirilmiş, kompakt ve üniversal, elektrikli el aleti. Her yerde mengene gerekmeksizin kullanılabilir. Tamirhaneler, şantiyeler ve tamirat işleri içindir.

Sert ve yarı sert bakır borular için Ø 10–42 mm. Pres-fitting sistemlerinde kullanılan paslanmaz nitelikte çelik borular için Ø 12–42 mm. Çelik borular DIN EN 10255 (DIN 2440) Ø 1/4–1 1/4”. Lamine borular Ø 14–50 mm. Diğer malzemeler için REMS Curvo'ya bakınız.

REMS Curvo 50– Büyük boruları kırıştırılmadan bükün

Ayarlama işlemleri gerekmeksizin, hemen çalışmaya hazır sistem. Ölçüm hassasiyetli bükme işlemleri için, yavaş ve hızlı vitesli sistem. Bükme kalıplarının ve kaydırma parçalarının hızlı değiştirilme imkanı.

 

REMS SİNUS

 

El tipi boru bükme tertibatı

Soğuk çekme yöntemiyle boruların 180° dereceye kadar bükülmeleri için geliştirilmiş, kompakt ve üniversal, elektrikli el aleti. Her yerde mengene gerekmeksizin kullanılabilir. Tamirhaneler, şantiyeler ve tamirat işleri içindir.

Sert, yarı sert, yumuşak ve aynı zamanda ince duvar kalınlıkları bulunan bakır borular için Ø 10–22 mm, Ø 3/8–7/8". Yumuşak ve kaplamalı bakır borular, aynı zamanda ince duvar kalınlıkları bulunan bakır borular için Ø 10–18 mm. Pres-fitting sistemlerinde kullanılan paslanmaz nitelikte çelik borular için Ø 12–18 mm. Mapress C-Çelik pres-fitting sistemlerinde kullanılan kaplanmış çelik borular için Ø 12–22 mm. Yumuşak türde hassas ölçülü çelik borular Ø 10–20 mm. Elektrik tesisat borular DIN EN 50086 Ø 16–20 mm. Lamine borular Ø 14–32 mm. 

REMS Sinus – Boruların kırıştırılmadan bükülmeleri için

Üniversal olarak tüm borular için uygundur. Sadece tek tip kalıplar ve kaydırma parçaları gerektiren REMS Sinus ve REMS Curvo


BÜKME KALIPLARI VE KAYDIRMA PARÇLARI

 

REMS Curvo und REMS Sinus için aksesuar

Çok sağlam ve çok kaygan nitelikte ve cam elyaf takviyeli poliyamit malzemeden üretilmiştir.

Bükme kalıbı ve kaydırma parçası arasında gerçekleştirilen uyum sayesinde, malzemeye uyumlu kayganlık sağlamakta olup, bükülen borular üzerinde yırtılmalar veya kırışıklıklar oluşmamaktadır. Beher bükme kalıbı ve beher kaydırma parçası üzerinde 0'dan 180°ye kadar gönye dereceleri taksimatı bulunduğundan dolayı, verilen ölçülere yönelik doğru bükme işlemleri gerçekleşmektedir. Bükme kalıplarının ve kaydırma parçalarının hızlı değiştirilme imkanı.